Badanie pilotażowe dowodzi, że aborcje w domu są bezpieczne

image

Kobiety, czy wiedziałyście o tym - wszystko wskazuje na to, że badania pilotażowe, które mierzyły skuteczność aborcji medycznej w placówkach domowych lub w przychodniach lekarskich. Badanie przedstawiało pomyślne wyniki, zgodnie z zapowiedziami raportu.

Departament Zdrowia odkrył, że kobiety, które są w mniej niż 9 tygodniu ciąży, mogą bezpiecznie przeprowadzić aborcję w innym miejscu niż szpital.

172 kobiety poddały się aborcji w ramach badania pilotażowego, ale żadna z nich nie doświadczyła żadnych poważnych komplikacji po spożyciu przepisanych leków, w ośrodku podstawowej opieki zdrowotnej. Pielęgniarka została zastąpiona w celu nadzorowania aborcji. Kierowniczka projektu, Shirley Butler, powiedziała magazynowi: "To był udany pilot i udowodnił, że aborcja jest bezpieczna poza szpitalem. Mieliśmy kilka problemów. Niektóre kobiety doświadczyły bólu i otrzymały środki przeciwbólowe. Jedna kobieta miała krwotok, ale gdyby była w domu, zadzwoniłaby na naszą infolinię i otrzymałaby pomoc".

Taki rozwój sytuacji mógłby zachęcić kobiety do aborcji medycznej w gabinetach lekarskich, klinikach planowania rodziny i w ich własnych domach.