Co robić przed zajściem w ciążę

image

Nie tak dawno temu, kiedy kobieta chciała zajść w ciążę, po prostu odkładała na bok kontrolę urodzeń i czekała na kolejną miesiączkę. Jednak kobiety stają się coraz bardziej oszczędne, bardziej dbają o swoje zdrowie i bardziej inwestują w zdrowie swojej przyszłej ciąży.

Więc, co powinnaś zrobić przed zajściem w ciążę?
Po pierwsze, kobiety chcące począć powinny zacząć podawać codziennie witaminę prenatalną. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów i marek, większość z nich jest równoważna w dostarczaniu niezbędnych witamin i minerałów. Droższe nie zawsze są lepsze. Należy szukać kwasu foliowego (co najmniej 800mcg), żelaza (około 25 miligramów) i witaminy B6 (około 10mg). Wykazano, że kwas foliowy zapobiega różnym wadom wrodzonym, w tym wadom związanym z kręgosłupem i mózgiem.

Dalej, teraz jest czas, aby zrezygnować z tych wad, które miałeś zamiar porzucić. W szczególności, palenie i zażywanie narkotyków powinno być wyeliminowane przed poczęciem. Palenie tytoniu nie tylko zwiększa ryzyko niepłodności, ale może prowadzić do nieprawidłowego rozwoju dziecka, przedwczesnego porodu i komplikacji porodowych. Jeśli masz problemy z rzuceniem palenia, skontaktuj się z lekarzem, aby omówić metody, które mogą być dla Ciebie skuteczne.

Wreszcie, przed zajściem w ciążę ważne jest zapewnienie sobie jak najlepszego stanu zdrowia. Ważna jest nie tylko zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne, ale również choroby przewlekłe powinny być dobrze kontrolowane. Cukrzyca, zaburzenia tarczycy, a nawet astma, jeśli nie są kontrolowane, mogą prowadzić do trudności w czasie ciąży.

Jeśli masz pytania dotyczące swojego stanu zdrowia lub kroków, które powinnaś podjąć przed zajściem w ciążę, umów się na wizytę u naszego zespołu położniczego na konsultację przedporodową.