Ignorancja w stosowaniu tabletek utrzymuje się wśród wielu kobiet

image

Przeprowadzono badanie ankietowe, które wykazało poziom świadomości na temat pigułki wśród kobiet. Stwierdzono, że ponad osiem na dziesięć kobiet stosujących tabletki zawierające wyłącznie Progestagen nie zdaje sobie sprawy, że należy je przyjąć w ciągu trzech godzin od normalnego czasu przyjęcia tabletki.

Z tego powodu wiele kobiet jest narażonych na ryzyko zajścia w ciążę. Badanie zostało przeprowadzone wśród ponad 5 700 kobiet w całej Europie i Ameryce Północnej.

Zostało ono przeprowadzone przez Harris Interactive w imieniu Organon. Progestagen-only lub mini-pigułki zapobiegają ciąży poprzez zmianę grubości śluzu szyjki macicy.

Jeśli pacjentka nie zażywa codziennie pigułki o tej samej porze z powodu przypadkowego opóźnienia, to skuteczność pigułki jest zagrożona. Z drugiej strony połączone pigułki i pigułki bez estrogenów działają głównie poprzez hamowanie owulacji (uwalniania jajeczek). Dlatego też jest ona bardziej niezawodna niż mini-pilka i kobiety dostają 12 godzinny okres karencji w przypadku opóźnień. Statystyki pokazują, że około 44% kobiet stosuje pigułki, 28% prezerwatywy, ale 26% osób stosujących pigułki nie jest świadomych, jaki rodzaj tabletki stosują. Około 25% kobiet nie miało ustalonego czasu zażycia pigułki, a 85% kobiet nie wiedziało, że określony przedział czasowy dla tej pigułki wynosi zaledwie trzy godziny. Prawie siedem na dziesięć kobiet zapomina o pigułkach w swoim miejscu zamieszkania w okresie wakacyjnym. 50% kobiet zapomina o przyjmowaniu pigułek w czasie wakacji. Tylko mniejszość z nich przestrzegała instrukcji, jakie działania należy podjąć, aby uniknąć ciąży. Podsumowując, powiedziano, że słaba znajomość pigułek wśród kobiet doprowadziła do obniżenia ich wiarygodności.