Kiedy okresy powodują problemy: Pomoc dla Dziewcząt i Rodziców

image

 Nierzadko zdarzają się dziewczyny, które mają problemy z miesiączką, a w rzeczywistości brakuje im kilku dni w szkole każdego miesiąca z tego powodu. Te dni mogą się szybko sumować i często mają bezpośrednie konsekwencje, w tym frustrację z powodu konieczności nadrobienia zaległości w nauce, niższych klas lub niepowodzeń w nauce, a także wzmożony konflikt rodzinny dotyczący frekwencji w szkole i pracy w szkole.

Mimo że poczyniliśmy tak duże postępy w otwartym mówieniu o kwestiach zdrowotnych kobiet, często mamy do czynienia z chmurą zakłopotania i błędnych informacji, które mogą opóźnić lub nawet uniemożliwić dziewczętom poszukiwanie i otrzymywanie leczenia w okresach problematycznych.

Dziewczynkom może być trudno wychowywać rodziców, nauczycieli, trenerów i opiekunów pediatrycznych, a nawet gdy to robią, mogą zostać odrzucone jako mające "kobiecy problem", z którym "po prostu muszą sobie poradzić".

Dobra wiadomość jest taka, że dziewczyny nie tylko muszą sobie z tym poradzić
Dajemy dziewczętom i ich rodzicom znać, że istnieją bezpieczne i skuteczne sposoby leczenia ich okresów problemowych. Niezależnie od tego, czy są to okresy powodujące ból, obfite krwawienia, nieregularne krwawienia lub inne poważne obawy, istnieje sposób leczenia, który jest odpowiedni dla każdej dziewczyny i pozwoli jej na pójście do szkoły i zrobienie tego, co musi zrobić.

Pierwszym krokiem w leczeniu okresów problemowych jest spojrzenie na całość i zobaczenie, jakich zmian można dokonać. Wiemy, że następujące proste zmiany mogą pomóc:

  • Jedzenie pokarmów odżywczych, w tym owoców, warzyw, białka i węglowodanów złożonych
  • Ograniczenie lub całkowite unikanie fast foodów i napojów słodkich, takich jak soda, soki, napoje energetyczne i słodkie herbaty
  • Regularne ćwiczenia; 60 minut każdego dnia
  • Wystarczająco dużo spania; 8 godzin każdej nocy i nadrobienie zaległości w razie potrzeby
  • Jeśli skurcze i ból są problemem, pomocne jest użycie podgrzewacza, podobnie jak przyjmowanie leków bez recepty, takich jak ibuprofen.
  • Śledzenie dni krwawienia i dni, w których skurcze/bóle są problemem. Zauważenie, co (jeśli coś) sprawia, że jest lepiej lub gorzej
  • Śledzenie nastrojów i emocji. Uczenie się technik relaksacyjnych, a w razie potrzeby otrzymywanie pomocy w przypadku depresji i lęku
  • W przypadku silnego bólu, obfitego lub przedłużającego się krwawienia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Następnym krokiem w leczeniu okresów problemowych jest współpraca z lekarzem w celu rozważenia terapii medycznej, z których najczęstszą jest terapia hormonalna w małych dawkach. Leki te są bardzo bezpieczne dla dziewcząt i młodzieży i działają bardzo dobrze. Chociaż wiele z tych opcji jest pakowanych jako "antykoncepcyjne", leki te są stosowane ze względu na ich działanie antykoncepcyjne. Oznacza to, że zmniejszają one lub eliminują krwawienie i ból, mogą być używane do regulowania okresów, i może pomóc w innych kwestiach, takich jak trądzik, przedmiesiączkowe zmiany nastroju lub bóle głowy.

Czy znasz dziewczynki, nastolatki i młode kobiety, które cierpią z powodu braku szkoły, pracy lub innych zajęć? Nie ma powodu, dla którego miałyby po prostu "sobie z tym poradzić". Dostępne są bezpieczne i skuteczne opcje, aby rozwiązać te problemy.