Myślisz o karmieniu piersią?

image

 Amerykańskie matki zaczynają z dobrymi intencjami do karmienia piersią, ale daleko im do zalecanych celów. Dane z Centrów Kontroli Chorób pokazują, że około 76 procent matek zaczyna karmić dziecko piersią po urodzeniu, ale tylko 25 procent kontynuuje karmienie przez cały rok, zgodnie z zaleceniami Amerykańskiego Kongresu Położników i Ginekologów. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca karmienie piersią przez co najmniej sześć miesięcy, ale tylko 47 procent matek osiąga ten poziom. Biorąc pod uwagę ogromne korzyści z karmienia piersią, liczby te są okropnie niskie.
To może się zmienić, jeśli matki będą wiedziały, jak pokonać przeszkody w rozwijaniu długotrwałych nawyków karmienia piersią. Oto kilka przeszkód, z poradami, jak na nie wskakiwać.

Problem z karmieniem piersią #1: Zaczynamy
Należy udać się do szpitala przyjaznego dla osób karmiących piersią, w którym nie oferują one preparatów w ciągu pierwszych 24-48 godzin życia, chyba że jest to konieczne z medycznego punktu widzenia.
Skontaktuj się z lekarzem specjalistą ds. laktacji, aby w razie potrzeby pokazać Ci, jak prawidłowo nałożyć dziecko na pierś i ustalić dobry zatrzask.
Nie frustruj się. Nowe matki w tym okresie mogą być bardzo przytłoczone tyloma rzeczami, takimi jak ból, ponieważ właśnie wyszły z porodu. I oczekuje się od nich, że będą karmić piersią przez całą dobę, co dwie godziny! Zdajemy sobie sprawę, że to normalne, że jesteśmy sfrustrowani, ale musimy być na bieżąco z karmieniem piersią.
Problem z karmieniem piersią #2: Wracanie do pracy
W Stanach Zjednoczonych mamy stosunkowo krótki urlop macierzyński, średnio około sześciu tygodni, podczas gdy inne kraje dopuszczają sześć miesięcy do roku. Następnie po powrocie do pracy mamy do czynienia z przeszkodami:

  • Znalezienie miejsca do pompowania, znalezienie czasu na pompowanie. Prawo kolorado wymaga, aby odpłatne lub nieodpłatne przerwy na odciąganie mleka od piersi były oferowane na okres do dwóch lat oraz aby dołożono należytych starań w celu zapewnienia czystego miejsca do odciągania pokarmu, innego niż stoisko toaletowe, o ile nie stanowi to nadmiernego utrudnienia w normalnej pracy. Jeśli masz z tym problemy w pracy, pomocna może być notatka lekarska. Prawo w większości stanów chroni również kobiety przed karmieniem piersią gdziekolwiek chcą, kiedykolwiek chcą i przy dowolnym poziomie narażenia.
  • W niektórych zawodach niechętnie robi się przerwę. Tak jest w mojej dziedzinie, więc to, co zrobiłam, to rozpoczęłam pracę w klinice 15 minut wcześniej i zostałam 15 minut później wieczorem, aby móc robić przerwy w ciągu dnia na odciąganie pokarmu. Myślę, że nauczyciele prawdopodobnie zmagają się z tym najbardziej, więc może być konieczne wprowadzenie zmian, takich jak zaplanowanie okresu planowania rano, kiedy mogą pompować. Niezależnie od tego, co robisz, opłaca się porozumieć z przełożonym, aby znaleźć sposób na dopasowanie karmienia piersią do swojego dnia.
  • Zakup pompy (co może kosztować kilkaset dolarów), a następnie dowiedzieć się, przechowywania. Wypożyczalnia laktatorów jest dostępna za pośrednictwem naszego szpitala i wielu szpitali, a wiele firm ubezpieczeniowych pomoże pokryć ten koszt z notatką lekarską. Nawet jeśli chcesz kupić elektryczny podwójny pompa $ 300, firma ubezpieczeniowa może pomóc zapłacić za część tego, z lekarzem notatki. Twoja firma może również pokryć część tych kosztów. Istnieje wiele opcji hands-free teraz w tym specjalne biustonosze odciąganie pokarmu i laktatorów na baterie, więc można nawet pompować podczas pracy (np. na komputerze lub czytania) w niektórych przypadkach!
  • Znajdź centrum opieki nad dziećmi, które jest przyjazne dla ludzkiego mleka. Jest to problem z wieloma miejscami. Upewnij się, że możesz codziennie przynosić świeżo odciągane mleko lub mieć czyste miejsce do przechowywania zamrożonego mleka u swojego dostawcy usług opieki nad dziećmi. Mleko może bezpiecznie pozostać w zamrażarce przez co najmniej 3-6 miesięcy, w zależności od temperatury.

Najważniejsze powody do karmienia piersią

  • Zmniejszone ryzyko infekcji dla Twojego dziecka, z powodu matczynych przeciwciał w mleku matki.
  • Mniej alergii u dzieci z powodu ekspozycji na mleko matki.
  • Wygodnie, ciepło i zawsze tam. Nie musisz niczego podgrzewać, jest tańsze niż formuła i nie musisz ponosić kosztów butelek ani czasu poświęconego na ich mycie.
  • Zaspokaja potrzeby żywieniowe Twojego dziecka bez konieczności zastanawiania się nad tym. Mleko matki dojrzewa wraz z dzieckiem, w odróżnieniu od preparatu. W przypadku noworodka mleko matki jest wysokokaloryczne i zawiera dużo tłuszczu, a wraz z wiekiem dziecko się przerzedza i jest bardziej zbliżone do mleka krowiego.
  • Jest wiele do powiedzenia na temat więzi matki z dzieckiem, związanej z karmieniem piersią. Wartość dla nowej mamy, jaką jest konieczność siedzenia i patrzenia na dziecko co dwie, trzy godziny przez pierwszych kilka miesięcy życia i trzymania go w ramionach, jest nieoceniona - nie ma takiej liczby, którą można by na niej umieścić.

Ostatnie ważne słowo w tej kwestii: jeśli karmienie piersią nie wychodzi ci na dobre, nie powinieneś się nad tym bić. Jest to jedna z najczęstszych obaw, jakie widzę u matek, kiedy przychodzą na sześciotygodniową wizytę poporodową: tracą ją z powodu tego, że walczą o karmienie piersią. Proszę pamiętać, że okres połogu może być jedynym czasem, który spędzisz z dzieckiem nieprzerwanie w ciągu jego życia. Jeśli karmienie piersią nie działa dla Ciebie, to na pewno nie jest to koniec świata, a my możemy pomóc Ci znaleźć inne opcje!