Naturalny poród: Powinnaś to zrobić?

image

Naturalny poród może być trudnym, bolesnym i bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem jednocześnie. Jest wiele do rozważenia.

Coraz większa liczba moich pacjentek jest coraz bardziej zainteresowana naturalnym porodem. Naturalny poród odbywa się przy najmniejszej możliwej interwencji medycznej, w szczególności przy użyciu znieczulenia i leków przeciwbólowych. To nie jest droga, którą podąża większość kobiet.

Według Ośrodków Kontroli i Zapobiegania Chorobom, około 60 procent kobiet mających jedno dziecko, czyli jedno tony, urodziło je drogą pochwową z zewnątrzoponową, co jest najczęstszą formą uśmierzania bólu podczas porodu. Około 30 proc. kobiet wykonuje cesarskie cięcie, a pozostałe 10 proc. rodzących bez znieczulenia zewnątrzoponowego. Na Uniwersytecie w Kolorado mamy niższy wskaźnik cesarskiego cięcia niż średnia krajowa, a także wyższy wskaźnik nieleczonych porodów.

Naturalny poród, dla większości kobiet, nie trwa dłużej niż poród wspomagany medycznie. Większość kobiet jest w ciąży "niskiego ryzyka", co oznacza, że naturalny poród jest zdrową opcją, jeśli zdecydują się pójść tą drogą. Twój ginekolog będzie w stanie powiedzieć Ci, czy się kwalifikujesz.

Dla przyszłych matek, które chcą urodzić bez pomocy narkotyków, istnieje wiele czynników, które należy rozważyć. Jako lekarz niekoniecznie zachęcam lub zniechęcam do naturalnych porodów, chyba że posiadam wyraźne dowody medyczne, które sugerują jedną formę porodu nad drugą. Staram się tylko przedstawić wszystkie fakty, aby umożliwić kobietom podjęcie decyzji, ponieważ ostatecznie decyzja należy do ciebie!

Przed nowoczesnym znieczuleniem zewnątrzoponowym istniała metoda leczenia bólu znana jako zmierzch - było to w zasadzie znieczulenie, które usypiało matkę przez cały okres porodu. Zasadniczo, w czasie ciąży matka nie odczuwała ani nie czuła niczego. Przebyliśmy długą drogę, aby zapewnić kobietom bardziej odpowiednie opcje leczenia bólu.

Nowoczesne znieczulenia zewnątrzoponowe dostarczają ciągły strumień leków przeciwbólowych do dolnej części ciała, podczas gdy pacjent pozostaje całkowicie przytomny. Chociaż ból i doznania są znacznie zmniejszone podczas znieczulenia zewnątrzoponowego, nie oznacza to, że kobieta nic nie czuje podczas porodu.

To może być najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobisz.
Oto najważniejsze czynniki, o których mówię moim pacjentom, aby rozważyli, kiedy decydują się na naturalny poród:

Jaki to numer, dziecko? Kobiety zazwyczaj mają dłuższe poród podczas pierwszej ciąży, więc naturalne zachowanie za pierwszym razem może nie być dla wszystkich. Jednakże, w pełni popieramy tych, którzy są zaangażowani w próby!
Jaka jest pora dnia? Nocny poród każdego rodzaju może być większym wyzwaniem, ponieważ poziom zmęczenia jest wyższy niż poród w ciągu dnia, szczególnie jeśli nie spałaś przez kilka dni.
Jak bardzo rodzina wspiera się w przeprowadzaniu naturalnego porodu? Czy ojciec lub partner jest tak samo stanowczy w planie narodzin jak matka?
Naturalny poród boli. Zaufaj lekarzowi, który urodził setki dzieci, zarówno z lekami przeciwbólowymi, jak i bez nich. Urodzenie dziecka w sposób naturalny będzie prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych zabiegów fizycznych, jakie wykonujesz w swoim życiu. Dla wielu kobiet jest to również bardzo satysfakcjonujące.

W niektórych przypadkach naturalny poród może się przedłużyć, jeśli kobieta ma mniejszą tolerancję na ból i nie jest w stanie naciskać mocno i mocno, gdy jest to najbardziej potrzebne.

Porozmawiaj o tym, co jest dla ciebie dobre.
Nowsze opcje są dostępne dla porodów nieleczonych, takich jak podtlenek azotu, który może być pomocny w uśmierzaniu bólu, bez konieczności stosowania znieczulenia zewnątrzoponowego. Istnieją inne dostępne zasoby w porodu, aby wspierać Cię, takie jak wanny, porodowe piłki i zdolność do bycia mobilnym. Chcemy wspierać Twój poród w każdy możliwy sposób. Doulas, specjaliści przeszkoleni w zakresie porodu, którzy zapewniają matce wsparcie psychiczne, fizyczne i emocjonalne, są również dostępni w społeczności i mogą być doskonałym źródłem pomocy i komfortu podczas porodu.

Wykształć się, a potem zdecyduj.
Inne sposoby przygotowania się do ciąży to uczestnictwo w kursach edukacji porodowej. Edukacja łagodzi wiele obaw i pomaga ograniczyć nieznane. Jeśli chcesz poznać naturalny poród jako opcję, upewnij się, że kurs obejmuje poród naturalny. Istnieje wiele różnych kursów dostępnych w społeczności od Lamaze do hipnobiografii, znajdź zajęcia, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i pragnieniom.

Każda praca jest osobistym i pierwotnym doświadczeniem. Na oddziale intensywnej terapii jesteśmy po to, aby zapewnić każdemu pacjentowi najlepsze możliwe doświadczenia. Zdecydowanie, co jest najlepsze dla Ciebie, będzie monumentalną decyzją, którą ginekolog może pomóc Ci przeprowadzić. Ale ostatecznie, decyzja należy do Ciebie.