Renuka Chowdhury podkreśla znaczenie niwelowania różnic płciowych

image

Nowo mianowana minister stanu ds. kobiet i rozwoju dzieci, Renuka Chowdhury jest entuzjastycznie nastawiona do swojego nowego stanowiska i powiedziała, że będzie nakłaniać rząd do ogłoszenia następnej dekady jako "Dziewczęcego Dziecka".

"Spadek populacji kobiet to naprawdę niepokojąca sytuacja. Podniosłem czerwoną flagę nad tą kwestią i chcę, aby rząd ogłosił dekadę dla dziewczyny dziecka", powiedziała w wywiadzie dla IANS. "Udowodnię, że potrafię czynić cuda w tym ministerstwie, które do tej pory było mało znane." Chowdhury, który do niedawna był ministrem stanu ds. turystyki, powiedział, że skoncentruje się na niwelowaniu różnic płci. Odrzuciła doniesienia, że nominację do ministerstwa uznała za degradację, "Jestem zdumiona doniesieniami, że zostałam zdegradowana". Moi wyborcy uważają, że zostałam wyniesiona na wyższe stanowisko". Chodzi o coś, o co długo walczyłam. To jest dom - nadchodzi", podkreśliła. "To jest pierwszy raz, kiedy rząd zidentyfikował go jako niezależny departament.

I czy wiesz, że mam trzech wspólnych sekretarzy i budżet, który jest osiem razy większy niż turystyka." Ujawniła również, że zajęcie się narastającym problemem niedożywienia będzie również w jej programie. "Do 2020 roku, większość ludności Indii będzie miała mniej niż 25 lat, a jedną z sześciu osób na świecie będzie Hindus. Jeśli nie będziemy mieli zdrowego społeczeństwa, jak wykorzystamy potencjał młodych ludzi? Musimy w niego zainwestować", powiedziała. "Niepokoi fakt, że Hindusi, którzy zajmują się brytyjskim systemem opieki zdrowotnej i którzy stanowią większość naukowców z Narodowej Administracji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA), nie mają odpowiedniego systemu do utrzymania w zdrowiu młodego pokolenia. To absurd! To absurdalne."