Rodzice ostrzeżeni przez FDA o zanieczyszczonych pierścieniach ząbkowych

image

W związku z doniesieniami o skażeniu bakteryjnym wypełnionego płynem plastikowego pierścienia do ząbkowania, wyprodukowanego przez The First Years, jednostkę RC2 Corp., rodzice zostali wezwani przez Food and Drug Administration do zaprzestania dostarczania dzieciom tego produktu.

Zanieczyszczony płyn, jeśli zostanie połknięty lub wchłonięty przez przecięcie w jamie ustnej, może prowadzić do choroby. Niedożywione niemowlęta, niemowlęta z upośledzeniem funkcji immunologicznych lub innymi zaburzeniami stanu zdrowia są narażone na zwiększone ryzyko zakażenia.

W poprzednim miesiącu firma z siedzibą w Massachusetts wycofała ponad 350 000 pierścieni ząbków z powodu zakażenia. Inne produkty produkowane przez firmę są również poddawane kontroli jakości, powiedział dr Daniel Schultz, dyrektor Centrum Urządzeń i Zdrowia Radiologicznego.

Zanieczyszczony produkt był sprzedawany w części Stanów Zjednoczonych i Kanady od lipca 2005 r. do stycznia 2006 r. Dystrybucją i sprzedażą pierścieni do zębów zajmowały się sklepy detaliczne, spożywcze, drogerie i sklepy specjalistyczne. Do tej pory otrzymano około 105 skarg dotyczących wycieków płynów oraz dwa przypadki gryzienia przez pierścienie u niemowląt. Zaniepokojeni rodzice mogą zalogować się na stronie internetowej Spółki w celu uzyskania dalszych szczegółów.