Twoja pierwsza wizyta u ginekologa

image


Życzymy sobie, aby coroczna wizyta ginekologa nie była tak strasznym wydarzeniem, ale dostajemy ją. To żenujące i niewygodne, aby położyć się na stole i poddać swoje najbardziej intymne części badaniu przez kogoś, kogo się widzi tylko raz lub dwa razy w roku. Z drugiej strony, wizyty te są nieodłącznym elementem Twojego zdrowia i samopoczucia - a pojawienie się rutynowych badań piersi i wymazów z papki uratowało życie setkom tysięcy kobiet. Kluczem do złagodzenia lub wyeliminowania tych lęków, obaw lub nerwów towarzyszących wizytom OB/GYN jest zejście na właściwą drogę pierwszych kilku wizyt.

Pierwsza wizyta u ginekologa u pani córki może być nerwowa, ale nie musi być. Poinformuj ją, że ta pierwsza wizyta nie będzie wiązała się z żadnym badaniem wewnętrznym (a następnie wyjaśnij to z personelem, aby Twój lekarz również o tym wiedział!).

Zalecamy sprowadzenie nastolatków lub młodych dziewcząt na czas szczepienia przeciwko HPV. Może to być idealny podział na edukację, informowanie i budowanie zaufania, które są istotną częścią zdrowia reprodukcyjnego kobiet.

Czego dziewczyny powinny się spodziewać podczas pierwszej wizyty u ginekologa?
Po pierwsze, należy zauważyć, że o ile nie istnieje jakiś szczególny problem lub zagadnienie, które sugeruje, że badanie miednicy wewnętrznej jest dobrym pomysłem, wolimy pominąć to podczas pierwszej lub drugiej wizyty u nastolatka lub nastolatka. W ten sposób młode kobiety mają szansę nas poznać, a my możemy zadawać pytania, słuchać, odpowiadać na ich pytania i tak dalej.

Kiedy wiedzą, że nie będzie egzaminu miednicowego ani wewnętrznego, młode kobiety są mniej nerwowe i bardziej obecne. Możemy jednak kazać jej położyć się na stole, aby zobaczyła, jakie to uczucie - możemy też delikatnie podnieścic zewnętrzną część podbrzusza i górnej części miednicy (z założonymi ubraniami), mówiąc jej, co czujemy.

Oto niektóre z rzeczy, których możesz się spodziewać podczas pierwszej wizyty nastolatka w gabinecie ginekologa:

Rutynowa fizyka. Pod wieloma względami wizyta ta będzie się czuć jak typowy zabieg fizyczny wykonywany przez lekarza ogólnego. Zmierzymy jej temperaturę i ciśnienie krwi, zapytamy czy miała miesiączkę czy nie i podamy daty, czy miała. Jeśli nie zaczęła miesiączki, możemy omówić jej ciało i jakie oznaki i zmiany wskazują na to, że przygotowuje się do rozpoczęcia miesiączki. Jak wspomniano powyżej, za jej zgodą możemy również przeprowadzić bardzo ogólne, zewnętrzne badanie miednicy - ale pominiemy to, jeśli to ją zdenerwuje.

Edukacja i informacja. Za Państwa zgodą pokażemy wykresy i schematy żeńskiego układu rozrodczego, w tym anatomię, która obejmuje pochwę i zewnętrzne genitalia. W wielu przypadkach matki lub opiekunowie zdają sobie sprawę, że nie byli do końca pewni, gdzie się znajdują, ani jakie są oficjalne nazwy rzeczy. Ciała kobiet zostały zdziewiczone, zobiektywizowane i często spowite w chmurę tajemnicy - a to nie jest tak, jak powinno być. Uważamy, że każda kobieta zasługuje na to, by dobrze znać siebie i swoje ciało - a dokładne informacje są kluczowe, jeśli chcemy, by nasze córki były informowane i wzmacniane.

Sesja Q & A. Czasami młode kobiety pozostają na tym etapie gry całkowicie mamusią i są po prostu zbyt zażenowane, aby się wypowiedzieć. Jeśli jednak jesteśmy cierpliwe, otwarte i zaczynamy rozmowę od kilku najczęstszych pytań zadawanych przez naszych nastoletnich pacjentów, często zdarza się, że osoby pierwsze lub drugie trochę odpoczywają, uśmiechają się, gdy słyszą, że ich własne pytania są dzielone przez innych i mogą zacząć samodzielnie zadawać wiele pytań.

Rozmowa o seksie i antykoncepcji. Rozumiemy, że każda rodzina ma swoje własne zdanie na temat tego, co jest właściwe, a co nie, jeśli chodzi o nastolatków, seks i antykoncepcję. W związku z tym wiemy również, że im dokładniej poinformowana jest Pani córka, tym lepszych wyborów dokona dla siebie na tej drodze. Potrzebujesz kick-starteru? Przeczytaj, Porozmawiaj ze swoją córką o seksie i antykoncepcji, dla wglądu i zasobów edukacyjnych. Jej pierwsza wizyta u ginekologa może być świetnym sposobem na otwarcie drzwi do bardziej skomplikowanych rozmów na kontrowersyjne tematy. Szanujemy Wasze poglądy i odpowiednio usystematyzujemy naszą rozmowę - ze świadomością, że ujawnimy tylko faktyczne informacje (nie mówimy, że bocian rodzi dzieci, na przykład...).

Normalizuj, normalizuj, normalizuj. Wreszcie, chcemy znormalizować doświadczenie i siebie córek. Nie możemy powiedzieć, ile kobiet przychodzi tu z "krępującymi pytaniami" lub w obawie, że coś z ich ciałem jest nie tak - tylko po to, by dowiedzieć się, że są całkowicie normalne. Chcemy, aby wasza córka wiedziała, że kobiety i ich ciała są w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. To dojrzewanie i pierwsza miesiączka są ruchomym celem i 9,9 razy na 10, są na dobrej drodze. Chcemy, aby wiedziały, że ich uczucia, pragnienia, pragnienia, upławy, zapachy, porost włosów (lub nie), kształt sutka itp. są dla nich w porządku. Prawie poczujesz jej słyszalne westchnienie ulgi!

Celem pierwszej wizyty jest zaaklimatyzowanie córki do tego, co stanie się nową, rutynową wizytą w biurze, w którym priorytetem jest jej dobre samopoczucie i uhonorowanie fantastycznego ja, które wnosi do świata.