Twoje życie nie powinno być regulowane przez twoje okresy

image

 Może on być zbyt ciężki, zbyt lekki, zbyt często, niewystarczająco często lub bolesny. Z pewnością, jeśli masz "powodzie" lub "wypadki", nie jest to normalne. Ale nie jesteś sam!

Wiele milionów kobiet cierpi na obfite krwawienie menstruacyjne w pewnym momencie swojego życia, a to może być coś więcej niż tylko dokuczliwość. Możesz tęsknić za pracą, czuć się zmęczona, a to może mieć wpływ na Twój nastrój. Twoje życie seksualne może ucierpieć, a ty możesz po prostu czuć, że twoje miesiączki przejmują twoje życie!

Często zaczyna się to w wieku 30 lub 40 lat, lub gdy zbliżasz się do menopauzy. Istnieje kilka możliwych przyczyn anormalnie obfitych miesiączek i powinieneś skontaktować się z ginekologiem, aby ocenić możliwe przyczyny i sposoby leczenia.

Niektóre kobiety nie owulują (wytwarzają jajo) co miesiąc, podczas gdy inne mają nieprawidłowy wzrost w macicy, który może zwiększyć krwawienie. Większość kobiet z ciężkim krwawieniem przed menopauzą nie ma raka, chociaż jest to coś, co Twój lekarz również oceni.

Co można zrobić? Pokolenie temu wiele lub większość kobiet z silnym krwawieniem miałoby histerektomię (usunięcie macicy). Podczas gdy histerektomia jest nadal niezwykle popularnym zabiegiem, obecnie, w porównaniu do przeszłości, wykonuje się mniej niż połowę z nich.

Istnieje sporo możliwości medycznych w zakresie leczenia, jak również drobnych zabiegów, które mogą zmniejszyć lub wyeliminować krwawienie. Ablacja endometrium jest jednym z przykładów stosunkowo nowej procedury ambulatoryjnej, którą wykonujemy, a która pozwala uniknąć konieczności przeprowadzenia poważnej operacji.

Ginekolodzy z Uniwersytetu w Kolorado są ekspertami w ocenie i leczeniu nieprawidłowych okresów. Możemy i pomożemy ci. Pamiętaj, że twoim życiem nie musi rządzić okresowość!